Podstawy nauki gry na fortepianie

Biegła znajomość instrumentu muzycznego wymaga ciągłej nauki i dużo praktyki. Ale aby zachęcić Cię do rozpoczęcia, podpowiemy Ci kilka wskazówek dotyczących nauki gry na pianinie. Kwestie związane z techniką gry na fortepianie:

Studiuj teksty w częściach – jedną z najlepszych technik zapamiętywania piosenki jest analizowanie zdania po zdaniu, a następnie składanie tych części. Jeśli spróbujesz obchodzić się ze zbyt dużą ilością informacji, trudno będzie je przetworzyć i zachować w pamięci.

Rozpocznij powoli – ćwicz w tempie, w którym możesz wykonać piosenkę ograniczając się do kilku błędów. Gdy uda Ci się odtworzyć piosenkę bezbłędnie, zwiększaj tempo, aż do momentu, gdy osiągniesz prędkość oryginalnego utworu.

Prawidłowa postawa przy grze na fortepianie

Bądź systematyczny – lepiej ćwiczyć przez piętnaście czy dwadzieścia minut każdego dnia, niż przez trzy godziny w tygodniu. Podobnie jak w przypadku innych dyscyplin, zaleca się, aby sesje naukowe na dany temat były oddzielone od siebie o pewien czas.

Wykonaj konkretne ćwiczenia – aby uzyskać większą siłę w palcach, szczególnie w palcu serdecznym i małym palcu, które są przymocowane do tego samego ścięgna.

Nie zapomnij się rozgrzać i rozciągnąć – zanim zaczniesz, spróbuj wykonać kilka ćwiczeń rozgrzewających, takich jak obracanie nadgarstków lub ramion. Staraj się również rozciągać przed i po jeśli to możliwe, zwłaszcza mięśnie palców i przedramienia. Jest to jedno z zaleceń dotyczących nauki gry na fortepianie, które jest często zapominane. Zastosuj również przerwy między sesjami. Przez pięć minut co dwadzieścia lub trzydzieści minut próby. To nie tylko wyjdzie ci na zdrowie, ale także ułatwi twojej pamięci zapamiętanie tego, czego się uczysz.

Poprzedni post Wpływ muzyki na człowieka
Następny post Dla kogo jest odpowiednia nauka gry na skrzypcach?

Jeden komentarz w temacie “Podstawy nauki gry na fortepianie

Dodaj komentarz