Dla kogo jest odpowiednia nauka gry na skrzypcach?

Kiedy chcesz zacząć grać na instrumencie muzycznym, pojawia się dylemat, jaki instrument wybrać. Dla wielu ludzi, w tym młodzieży i dzieci, decyzja jest związana z miłością od pierwszego wejrzenia w skrzypce, albo dlatego, że usłyszeli dziewczynę grającą na skrzypcach na Youtube, albo dlatego, że dźwięk instrumentu sprawił, że się zakochali, albo ich dziadek lub inny krewny grał na instrumencie.

Znajdź swojego idealnego nauczyciela

Niezależnie od powodów wyboru skrzypiec jako instrumentu do nauki, należy pamiętać o kilku rzeczach. W moim doświadczeniu widziałem w wielu przypadkach, że studenci kończą sfrustrowani i porzucają skrzypce. W większości przypadków zaobserwowałam ogólny wzorzec, a jest nim brak rozwoju słuchowego w kierunku dostrajania. Zapoznaj się z warsztatami gry na instrumentach tradycyjnych.

Skrzypce to instrument, który nie ma klawiszy, więc strojenie każdej nuty zależy od dobrego słuchu muzycznego grającego. Innym ważnym aspektem przy wyborze skrzypiec jako instrumentu jest to, że instrument ten jest skomplikowany technicznie. Potrzeba trochę czasu, zanim student będzie w stanie emitować pełny i piękny dźwięk na skrzypcach, dlatego dyscyplina do nauki gry na skrzypcach jest czymś fundamentalnym i jest jedną z cech, które student musi mieć przy wyborze skrzypiec.

Jest jeszcze kilka innych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę dla młodszych, dzieci będą potrzebowały mniejszego instrumentu i w miarę dorastania będą musiały zmieniać rozmiar skrzypiec. Od ćwierć, pół, trzy czwarte do pełnych skrzypiec (w zależności od wielkości dziecka lub młodzieńca). Wiąże się to z wydatkami dla rodziców, które są konieczne, jeśli chcemy, aby dzieci i młodzież uczyły się na instrumencie, który pasuje do ich ciała. Jeśli skrzypce nie są dostosowane do wielkości ucznia, postępy są mniejsze, nauka jest skomplikowana, a przyjemność z gry na instrumencie mniejsza.

Poprzedni post Podstawy nauki gry na fortepianie
Następny post Muzyka, która pozwoli nam się odprężyć zrelaksować