Prawidłowa postawa przy grze na fortepianie

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać siedząc przy fortepianie, jest rozluźnienie się do gry, bez napięcia w ramionach i barkach. Wykorzystujemy grawitację aby naciskać klawisze, unikając w ten sposób niepotrzebnej siły do wciskania klawiszy fortepianu.

Jak ustawić ciało: plecy powinny pozostać proste, ale należy unikać sztywności, ramiona powinny być rozluźnione, łokcie powinny tworzyć kąt około dziewięćdziesięciu stopni i być nieco oddalone od ciała.

Nauka gry na fortepianie od podstaw. Wyszukiwanie łatwych piosenek fortepianowych.

Wskazane jest, aby zacząć od tematu, który pasuje do Twojego poziomu, najlepiej krótkiego utworu, a przede wszystkim tego co Ci się podoba: motywacja jest wielkim sprzymierzeńcem do studiowania muzyki z fortepianem lub dowolnym instrumentem w ogóle.

Nauka gry na fortepianie na dwie ręce.

Jest to kolejna z kluczowych kwestii w tym instrumencie. Najlepiej jest zacząć uczyć się jedną ręką, a następnie drugą i stopniowo je koordynować.

Nauka gry na fortepianie dla dzieci.

Zalecamy, aby zaczynać od czwartego lub piątego roku życia, zawsze ćwiczeniami z grami fortepianowymi i muzycznymi, które są zabawne i zapewniają dzieciom rozrywkę. Zakres uwagi w tym wieku nie jest zbyt duży, więc będziemy zmieniać działania co kilka lat. Wszystkie te wskazówki dotyczące nauki gry na fortepianie są równie ważne w przypadku nauki gry na fortepianie lub organach, pamiętając, że zwykle nie mają one inne klawisze i dotyk będzie nieco inny.

Poprzedni post Korzyści ze słuchania muzyki
Następny post Muzyka i praca