Open’er Festival – najważniejsze informacje w telegraficznym skrócie

Rok 2002, to właśnie wtedy rozpoczyna się historia Open’er Festival.

Jednodniowa impreza, odbyła się w Warszawie. Jej największym artystą był zespół The Chemical Brothers.

Open’er na Skwerze Kościuszki

W następnym roku, imprezę przeniesiono do Gdyni. Na Skwerze Kościuszki, prezentowali się coraz bardziej znani artyści, wśród których widzieliśmy Cassius czy Layo & Bushwacka. Impreza, podobnie jak ta w Warszawie była jednodniowa. Organizatorzy podjęli decyzję o przedłużeniu imprezy i już w roku 2004 trwała dwa dni. 2005 rok, to rekordowa 25 tysięczna widownia

Festiwalowe Babie Doły

Festiwal z każdym rokiem zyskał na popularności, więc Skwer Kościuszki okazał się za mały. Organizatorzy w 2006 roku przenieśli go na lotnisko Babie Doły – Kosakowo. Przedłużono go do 3 dni. Gwiazdy które tam wystąpiły to między innymi Placebo, Pharrell Wiliams czy Franz Ferdinand. W 2007 roku Open’er Festival uświetniło wielu znanych wykonawców. Sonic  Youth, Groove Armada, to tylko ułamek tego co widzieliśmy na lotnisku

50 tysięcy osób, tyle gościli Organizatorzy na festiwalu w 2008 roku. Siedem scen, dwie przestrzenie elektroniczne, to wszystko czekało na uczestników. Występy The Chemical Brothers, czy Jay-Z, gwarantowało świetną zabawę. Cztero dniowa impreza, na tyle zdecydowali się Organizatorzy w 2009 roku. Arctic Monkeys, Basement Jaxx , to dla nich między innymi przybywali miłośnicy muzyki. Lata 2010 – 2011, impreza ciągle się rozrasta. Występ Prince’a (2011 r.), uświetnił pokaz fajerwerków. Wiele imprez towarzyszących festiwalowi, to lata 2012 -2013. Przede wszystkim, występ wielu gwiazd. The Kills, Björk,  Queens Of The Stone Age i wiele innych, to gwarancja świetnej zabawy.

Rosnąca popularność, imprezy towarzyszące w latach 2014 – 2019, to ciągłe pasmo sukcesów. Gdynia zamienia się w „Miasteczko Festiwalowe”. Dodatkowe kursy autobusowe, imprezy towarzyszące w mieście, to wszystko dla publiczności Open’er Festival, która w 2019 roku przekroczyła 110 tysięcy.

2020 – 2021, pandemia pokrzyżowała plany Organizatorów. Retransmisje koncertów, Open’er Park powered by Orange i inne musiały zadowolić fanów festiwalowych. Na szczęście Open’er wrócił po przerwie (choć nie odbyło się bez problemów). Po pandemicznej przerwie, rok 2022 podczas cztero dniowej imprezy znów okazał się rekordowy. 150 tysięcy uczestników, artyści z całego świata i imprezy towarzyszące koncertom, to wszystko świadczy o randze Open’er Festival.

Poprzedni post Proces nauki gry na gitarze – co warto wiedzieć?