Porady do nauki śpiewu

Czy spędzasz cały dzień nucąc swoje ulubione piosenki? Czy wymyślasz własne wersje? Jeśli lubisz śpiewać i chcesz nauczyć się śpiewać przedstawiamy Ci dzisiaj serię wskazówek na początek.

Choć na początku może wydawać się to oczywiste, w rzeczywistości nauka dobrego oddychania jest niezbędna do śpiewania.Pierwszą rzeczą jest nauka kontrolowania swojego oddechu i skupienie się na oddychaniu przeponą bezuszną. Kiedy bierzesz oddech, powinieneś zawsze brać go przez nos, a nie przez usta aby utrzymać struny głosowe w cieple, przefiltrować powietrze i uniknąć przedostawania się przez usta kurzu lub innych substancji, które mogłyby podrażniać i wysuszać gardło.

Muzyka i praca

Innym istotnym punktem rozpoczęcia śpiewania jest wymowa. Dobre wymówienie każdej z samogłosek i spółgłosek ma fundamentalne znaczenie dla prawidłowego zrozumienia uczuć i emocji, które chcesz przekazać poprzez śpiewaną piosenkę. Czasami będziesz śpiewał piosenki szybciej niż inni, a kontrola wymowy i wokalizacji musi być prawidłowa w obu przypadkach. Jeśli oceniając siebie podczas śpiewania piosenki widzisz, że nie wymawiasz pewnych słów poprawnie, zalecamy, abyś przestał pracować nad wokalizacją tej części. Bardzo powszechną techniką jest śpiewanie samogłosek, ponieważ kiedy będziesz śpiewał każdą z nich, będziesz ćwiczył prawidłowe ułożenie i ruchy ust.

Kolejnym krokiem jaki należy zrobić, aby zadbać o swoje akordy wokalne, gdy chcesz nauczyć się śpiewać jest prawidłowe nawodnienie się płynami w temperaturze pokojowej. Jeśli ten punkt nie zostanie spełniony, będziesz wymuszać swój głos i szybko się zmęczysz.

Tak jak w przypadku uprawiania sportu należy się rozgrzać, tak samo przed śpiewem należy zrobić to samo. W ten sposób rozgrzejesz twoje struny głosowe a głos nie zmęczy się tak szybko. Idealnie jest mieć nauczyciela śpiewu, który dostosuje rozgrzewkę do Twoich cech i możliwości. Rozgrzewka powinna być bardzo delikatne i sprawiać, że poczujesz się komfortowo.

Poprzedni post Muzyka i praca
Następny post Muzyka w filmie