Czy Polacy chętnie uczęszczają do teatru?

Teatr jest rodzajem sztuki widowiskowej, gdzie grupa aktorów na żywo przedstawia przedstawienie dla zgromadzonej widowni. Dobry spektakl sprawi, że widz będzie pamiętał o nim bardzo długo. Jednak czy Polacy w ogóle chodzą do teatru?

Jak często chodzimy do teatru?

Według badań przeprowadzonych na temat teatru 28% wskazało, że odwiedza teatr kilka razy w roku. Natomiast 18% osób wskazało, że do teatru chodzi jak ma być coś ciekawego. Ostatni ankietowani z wynikiem 17% odpowiedzi, chodzi do kina raz w roku. Ankieta ankietą, ale jak jest w rzeczywistości?

Większość Polaków twierdzi, że w kinie nigdy nie byli albo tylko w szkole.

Dlaczego Polacy nie chodzą do teatru?

  • przede wszystkim brak wolnego czasu,
  • brak chęci, Polacy wolą kino,
  • zbyt wysokie ceny biletu.

Ostatnio portal www.echorzow.pl przeprowadził ankietę, z której wynikało, że znaczna część ankietowanych woli pójść do kina niż do teatru. Czy można to jakoś zmienić?

Jak można skłonić Polaków do uczęszczania do teatru?

Współczesne pokolenie nie bierze udziału w spektaklach teatralnych tak często jak w latach 80 czy 90 tych. Dzisiaj większość wybiera kino i wszystkie filmy wielkiego ekranu niż kino i dramatyczny utwór grany w teatrze.

Jak zachęcić ludzi do oglądania czy też samego wybrania się do kina?

  • można obniżyć ceny biletów – to jeden z największych bodźców nie bycia w teatrze.
  • zmiana tematu spektaklu – Polaków należy zachęcić nowymi wątkami.

Teatr może wydawać się trudny w odbiorze niż film w kinie i dlatego Polacy być może rzadko uczęszczają do teatru. Dzisiejsza młodzież wybiera kino może oglądać ciekawsze adaptacje powieści. Może warto wybrać się do teatru i zaszczepi to w nas pasję. Teatr rozwija empatię, mamy żywy odbiór. Teatr również potrafi wzruszyć jak film romantyczny.

Poprzedni post Jakie pianino cyfrowe wybrać?
Następny post Gra na fortepianie – jak opanować grę na tym instrumencie muzycznym?